VIJESTIBZK "Preporod" Srebrenik

Gradina izborila košarkašku Premijer ligu BiH

Nakon što su propustili da već u Zenici u drugom meču dođu do pobjede, Srebreničani su u subotu navečer sa 105:64 savladali Čelik i ostvarili plasman u društvo najboljih.

Otvaranje utakmice je pokazalo kako su domaćini odlučni da dođu do slavlja, jer su imali prednost od 20:8, a nakon deset minuta igre bilo je plus osam, 22:14.

Mićanovićev tim je i u drugom periodu bio sjajan. Nisu Čeliku dopustili apsolutno ništa, dok su oni nošeni velikom podrškom s tribina pogađali gotovo sve. U jednom momentu je bilo 24 koša prednosti, a na odmor se otišlo sa 18 poena viška za domaće. Nastavila je Gradina sa boljom igrom i u nastavku meča.

Čelik je izgledao potpuno nemoćno, a nakon 30 minuta igre domaći su imali velikih 30 poena prednosti, 84:54. Do kraja su domaći lagano završili posao i ostvarili su pobjedu i plasman u Premijer ligu BiH.

Čestitke igračima, treneru i menadžmentu KK Gradina na ovom velikom uspjehu sa željom da Srebrenik nastave uspješno predstavljati i u Premijer ligi BiH.